Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Novinky » strana 2

Novinky

Návod nakládání s infekčním materiálem

Bavlněné roušky (ústenky) po vyvaření můžete používat opakovaně. Jednorázové respirátory a roušky likvidovat dle následujícího postupu:

Veškerý odpad (včetně roušek a kapesníků) od osob v karanténě, u kterých není prokázáno onemocnění COVID-19, by měl být uložen v plastovém pytli na odpady. Plastové pytle by měly mít minimální tloušťku 0,2 mm. Po naplnění pytel by měl být pevně zavázán a na povrchu ošetřen dezinfekčním prostředkem. Jsou-li použity pytle z tenčího materiálu, je třeba takové obaly zdvojit. Plastový pytel by pak měl být vložen do druhého pytle a zavázán. Povrch vnějšího pytle by měl být ošetřen dezinfekčním prostředkem a zavázaný pytel až poté dán do běžného kontejneru na odpad.

Více informací, včetně postupu v případě osob s potvrzeným onemocněním COVID-19 na webových stránkách SZÚ.

Ořezy větví na čarodějnice

Ikdyž se pravděpodobně organizované čarodějnice nebudou konat, je možno vozit větve z jarního ořezu stromů a keřů na hromadu, založenou na obecním pozemku za Lípou svobody u rybníka. Pokud sem odložíte jiný dřevěný materiál, pouze bez kovových částí (hřebíky, panty atd.) Děkujeme.

Nouzový stav, Krizová opatření - změna doby vyhrazené pro nákupy seniorů

Na čtvrtečním zasedání Vláda ČR rozhodla, že dvě hodiny vyhrazené pro nákupy senioru v obchodech s potravinami či drogeriích nebudou ode dneška od 10:00 do 12:00, ale nove už mezi 07:00 a 09:00, informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Do obchodu mohou nově ve vymezenou dobu take držitelé průkazu ZTP a zaměstnanci pečovatelských služeb. Nezapomeňte na roušku, šálu nebo šátek. Během procházky v přírodě, kde jste sami nebo s vámi zejícími členy domácnosti, rousku mít nemusíte.

Nouzový stav – Krizové opatření platí pro každého

Prosíme o důrazné dodržování nařízení vlády o zákazu pobytu a pohybu všech osob na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos,ústa) jako je respirátor rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Apeluji hlavně na rodiče dětí, které se po obci pohybují bez těchto ochranných prostředků.

Usnesení vlády ČR č. 247/2020 o přijetí krizového opatření

Vláda ČR zakazuje s účinností od 19.3.2020 00:00 h všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos,ústa) jako je respirátor rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Usnesení v plném znění je vyvěšeno na úřední desce OÚ.

Ústenky pro obyvatele obce Radimovice a dezimfekce na ruce

Před vstupem do víceúčelové budovy jsou pro občany Radimovic zdarma k dispozici první kusy ústenek. Prosíme berte si pouze nejnutnější množství, budeme je průběžně dle výroby doplňovat. Je zde také k dispozici dezinfekční roztok na ruce, odlijte si do přinesených nádobek, také jej budeme doplňovat.