Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Novinky » strana 5

Novinky

Nouzový stav – Krizové opatření platí pro každého

Prosíme o důrazné dodržování nařízení vlády o zákazu pobytu a pohybu všech osob na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos,ústa) jako je respirátor rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Apeluji hlavně na rodiče dětí, které se po obci pohybují bez těchto ochranných prostředků.

Usnesení vlády ČR č. 247/2020 o přijetí krizového opatření

Vláda ČR zakazuje s účinností od 19.3.2020 00:00 h všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos,ústa) jako je respirátor rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Usnesení v plném znění je vyvěšeno na úřední desce OÚ.

Ústenky pro obyvatele obce Radimovice a dezimfekce na ruce

Před vstupem do víceúčelové budovy jsou pro občany Radimovic zdarma k dispozici první kusy ústenek. Prosíme berte si pouze nejnutnější množství, budeme je průběžně dle výroby doplňovat. Je zde také k dispozici dezinfekční roztok na ruce, odlijte si do přinesených nádobek, také jej budeme doplňovat.

Náústenky pro obyvatele obce Radimovice

V současné době bohužel ještě nejsou náústenky k dispozici, nebyl ještě dodán materiál na jejich výrobu. Obyvatelky, které přislíbily roušky šít jsou připraveny, čekáme na dodání materiálu.

Doporučení pro obyvatele a zaroveň žádost - NOŠENÍ ROUŠEK NEBO ÚSTENEK mimo vaše domovy

Vážené starostky, vážení starostové, milí kolegové,
chci vám moc poděkovat za všechnu práci, kterou děláte pro naše občany v této nelehké situaci. Mám na vás prosbu.
Žádám Vás zdvořile, abyste zajistili informace pro veřejnost, a to nejlépe rozhlasem nebo jakýmkoliv informačním prostředkem, který máte k dispozici, o důrazném doporučení nošení roušek a ústenek mimo vaše domovy, všude tam, kde se pohybuje více osob, tedy zejména v obchodech či dopravních prostředích.
Dnes na jednání Krizového štábu LK doporučím zavedení zákazu pohybu osob ve veřejných prostorách, veřejné dopravě a na dalších místech BEZ zakrytí úst a dýchacích cest, byť jen provizorními ochrannými prostředky.
Na zajištění certifikovaných ochranných pomůcek intenzivně pracujeme, pochopte, prosím, že jsou v tuto chvíli prioritně určena pro zdravotnická zařízení, ústavy sociálních služeb a další nejvíce ohrožené skupiny obyvatel.
S přátelským pozdravem
Martin Půta, hejtman Libereckého kraje

Mimořádná opatření k ochraně obyvatelstva – Obec Radimovice

Obecní úřad Radimovice nabízí svým občanům, kteří si nemohou sami zajistit nákup potravin nebo vyzvednutí léků tuto službu ZDARMA. Na OÚ Radimovice budou od středy 18.3.2020 k dispozici v omezeném množství ručně šité roušky ZDARMA. Po dohodě je možná jejich distribuce. Pro zajištění pomoci s nákupem nebo dotazy volejte tel.č. 774 968 020 - starosta obce Ondřej Zoubek