Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Novinky » strana 4

Novinky

Odložení divadelního představení

Na základě současné situace bylo odloženo divadelní představení SATURNIN v divadle v Mladé Boleslavi ze dne 18.04.2020 na den 3.10.2020.
Z důvodu již zaplacených vstupenek není možnost vrácení peněz.

Dopady krizových opatření na fungování obce

Aktualizovali jsme úřední hodiny OÚ a přidali tel. kontakt na starostu a místostarostu obce.

celý článek

Humanitární organizace ADRA reaguje na pandemii koronaviru

Humanitární organizace ADRA ve spolupráci s městem Turnov zajišťuje bezplatnou distribuci potravin a léků. Jedná se jak o léky volně prodejné, tak i na recept. Tato služba se poskytuje seniorům a všem potřebným, kteří z preventivních důvodů zůstávají doma a nemají možnost si nákupy zajistit jinak ( např. využít online nákupy, pomoc příbuzného). Nákup, který si objednáte, Vám bude doručen následující pracovní den. Z důvodu bezpečnosti Vám bude nákup předán bezkontaktně.

Zájemci o služby mohou volat každý všední den od 9 – 15 hod na telefonní číslo 607 047 046 nebo 607 047 332. Více informací.

Návod nakládání s infekčním materiálem

Bavlněné roušky (ústenky) po vyvaření můžete používat opakovaně. Jednorázové respirátory a roušky likvidovat dle následujícího postupu:

Veškerý odpad (včetně roušek a kapesníků) od osob v karanténě, u kterých není prokázáno onemocnění COVID-19, by měl být uložen v plastovém pytli na odpady. Plastové pytle by měly mít minimální tloušťku 0,2 mm. Po naplnění pytel by měl být pevně zavázán a na povrchu ošetřen dezinfekčním prostředkem. Jsou-li použity pytle z tenčího materiálu, je třeba takové obaly zdvojit. Plastový pytel by pak měl být vložen do druhého pytle a zavázán. Povrch vnějšího pytle by měl být ošetřen dezinfekčním prostředkem a zavázaný pytel až poté dán do běžného kontejneru na odpad.

Více informací, včetně postupu v případě osob s potvrzeným onemocněním COVID-19 na webových stránkách SZÚ.

Ořezy větví na čarodějnice

Ikdyž se pravděpodobně organizované čarodějnice nebudou konat, je možno vozit větve z jarního ořezu stromů a keřů na hromadu, založenou na obecním pozemku za Lípou svobody u rybníka. Pokud sem odložíte jiný dřevěný materiál, pouze bez kovových částí (hřebíky, panty atd.) Děkujeme.

Nouzový stav, Krizová opatření - změna doby vyhrazené pro nákupy seniorů

Na čtvrtečním zasedání Vláda ČR rozhodla, že dvě hodiny vyhrazené pro nákupy senioru v obchodech s potravinami či drogeriích nebudou ode dneška od 10:00 do 12:00, ale nove už mezi 07:00 a 09:00, informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Do obchodu mohou nově ve vymezenou dobu take držitelé průkazu ZTP a zaměstnanci pečovatelských služeb. Nezapomeňte na roušku, šálu nebo šátek. Během procházky v přírodě, kde jste sami nebo s vámi zejícími členy domácnosti, rousku mít nemusíte.