Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Diskuse

Diskuse

Zapojit se

Security Image

Nevhodné příspěvky nebo příspěvky z open proxy budou bez varování odstraněny.

Příspěvky

Radim Pinkava

Jsem také pro regulaci hlučných činností vyhláškou. Slušnost zjevně nefunguje. Není jediná neděle, aby bylo ticho. Dnes 6.5. v 10 borec s cyrgulou... V neděli a o svátek se zkrátka volní, když to ty lidi nechápou, co s nima pak?

Dagmar Šrytrová

Dobrý den, paní Bílková, Vaši žádost o regulaci hlučných činností předložím na zasedání zastupitelstva 14.5. Návštěvníkům Radimovic děkuji za jejich zájem o naši obec.

Ladislav Dvořák ml.

Dobrý den všem i panu Turistovi. Bydlím v obci již 40 let. Respektive bydlím 40 let na vesnici. Za těch 40 let se tu opravdu hodně změnilo ve všech směrech. Nemám ale pocit, že bychom já nebo mé okolí žili necivilizovaně. A dost pochybuji o tom, že s novými nařízeními a vyhláškami k nám rázem vtrhne větší civilizovanost. Každopádně předpokládám, že prosbou manželů Bílkových se bude zabývat zastupitelstvo obce na svém příštím zasedání dne 14.5. Na konec bych chtěl ještě pochválit obecní webové stránky asi za jejich přehlednost a vůbec fungování, protože jak je vidět, tak do diskuse se celkem akčně zapojují i turisté a návštěvníci obce, kteří neváhají okamžitě informovat a sdělit občanům Radimovic své poznatky, připomínky a doporučení. A jestli jeden z pánů Král nebo Turista je ten z návštěvníků, kterému jsem v neděli pomáhal opravit jeho rozbité kolo, tak ať se klidně zase staví. Můžeme zajít na pivo a vše probrat tam. Nebo ať dorazí na to zastupitelstvo. S pozdravem L.Dvořák ml.

Vítek Turista

Dobrý den, byl jsem u Vás v neděli na procházce, a musím jen souhlasit s paní Bílkovou. Pokud chcete být moderní a klidnou obcí, kde se Vám bude v neděli dobře odpočívat, a budete tak nabírat sílu, tak si tuto prostou vyhlášku schvalte. Argumenty, že jindy než v neděli sekat, nebo dělat jiné hlučné práce, není možné, vidím jako liché. Po schválení vyhlášky se Vám bude v Radimovicích lépe a hlavně civilizovaně žít. Zkuste se inspirovat jinde.

Viktor Král

Dobrý den, do Vaší obce jsem se dostal čirou náhodou při výletě za keškami a během této obchůzky mi padla do očí ohromná černá skládka bioodpadu na východním okraji obce. Jelikož se při svém studiu zabývám mj. odpadovým hospodářstvím, skládku jsem patřičně nafotil a bude mít tu čest stát se tématem mého projektu k předmětu zabývající se právě skládkami a skládkováním. Cílem projektu je černou skládku nejen lokalizovat, ale též vyfotit, popsat druh odpadu dle katalogu odpadů a navrhnout legální způsob likvidace. Během řešení projektu mě napadlo začít googlit, jestli toto místo náhodou není ve Vaší obci \"legální\" skladovací plocha pro uložení bioodpadu.... A ono zřejmě je. (vyveďte mě z omylu, je-li tomu jinak) Místo není nijak ohraničené ani nijak označené a vypadá to, že odpad není ani nijak mísen, jak by tomu mělo být při snaze o řízené kompostování. Zajímalo by mě, jak dlouho už tato hromada bioodpadu v obci existuje, kolikrát za svou existenci byla skládka aspoň částečně vyvezena (případně aspoň promíchána) a zdali obec neplánuje nějaký koncepčnější způsob nakládání s bioodpadem. Děkuji za odpovědi a přeji krásný První máj a spoustu osvícených lidí, kteří pro obec budou konat dobro. V. K. P.S.: Ano, paní Bílková, v některých obcích tato vyhláška skutečně je. A netýká se jen sekání trávy, ale třeba obecně práce s hlučnými stroji (pilami, sbíječkami apod.). V jedné takové obci často trávím volný čas a tento nedělní zákaz si ve výsledku chválí všichni občné, byť byli zprvu někteří dost proti jeho zavedení. :-)

Irena Bílková

Dobrý den Dášo, chtěli bychom požádat zastupitelstvo o znovuotevření vyhlášky o zákazu sekání trávy v neděli. Máme okolo sebe několik sousedů s velkými parcelami, kterým trvá sekání trávy nejméně 4-5 hodin. Bohužel s některými není možné se domluvit a tak je tady hluk od sekaček nepřetržitě celý týden. Zjišťovali jsme si, že v jiných obcích tady v okolí už tuto vyhlášku mají, proto si myslíme, že alespoň neděle by mohla zůstat dnem klidu bez obtěžujícího hluku. Děkujeme za projednání. I.Bílková

Dagmar Šrytrová

Dobrý den, kontejner na trávu bude přistaven na návsi od 4.-6.5.2018. O termínech přistavování kontejneru rozhodne zastupitelstvo obce na svém nejbližším zasedání.

Miloš Tomšů

Vážená paní starostko, zajisté jsme si již všichni všimli, že nám opět začalo vegetační období. Mám na Vás proto dvě otázky : 1) Kdy bude přistaven kontejner na trávu ? 2) Jestli chcete praktikovat stejný systém přistavování kontejneru v šesti-týdenních intervalech ? Na druhou otázku mi stačí odpověď ano nebo ne. Předem děkuji za odpověď.

Dagmar Šrytrová

Pro všechny čtenáře diskuzního fóra sděluji, že jsem panu Bílkovi odpověděla e-mailem.

Karel Bílek

Právě dnes - po rozmrznutí lesních cest zahájily Lesy ČR přibližování dřeva po obecních komunikacích kolem našeho domu - Radimovice 21E. Očekávám devastaci obecních cest tak jako každý rok. Lesní cestu do obory udržujeme společně s paní Kalistovou a opět bude zničena. Odchycený traktorista sdělil, že jiné obce se brání více, proto u nich vyvážejí když je umrzlá půda....


Sdílet pomocí nástroje
 
Přejít nahoru
Přejít nahoru