Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Novinky » strana 3

Novinky

Sběr nebezpečného komunálního odpadu

Upozorňujeme obyvatele, že dne 10.05.2020 se uskuteční sběr nebezpečného odpadu od 9.55 hod. do 10.05. hod. na návsi. Bližší informace o druhu odpadu jsou vyvěšeny na úřední desce obce.

Částečné otevření knihovny v obci Radimovice

Na základě postupného uvolňování opatření bude nově otevřena knihovna obce Radimovice od pondělí 27.4.2020. Prozatímní otevírací doba bude každé pondělí od 16:00 do 17:30 a za zpřísněných podmínek (vstup po jednom, roušky nebo respirátory samozřejmostí).

Zápis do MŠ Paceřice pro školní rok 2020/21

Zápis se uskuteční v termínu 2. – 16. května 2020 bez přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců. Více informací v letáku (130 kB; pdf) nebo na webu MŠ Paceřice

Opatření MŠMT k zápisům do MŠ

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v květnu, a to bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců.

Minimum zodpovědného přístupu k odpadům v době nouzového stavu v ČR

Dbejme na maximální míru ochrany a osobní hygienu při nakládání s odpady.

Chraňme svého popeláře - mysleme na pracovníky odpadových firem a neodkládejme své odpady mimo kontejnery a popelnice, aby s nimi popeláři nemuseli přijít do přímého kontaktu.

  • Pokud NEJSME v karanténě – nakládejme se svými odpady jako doposud a třiďme, jak jsme zvyklí. ALE soustřeďme se více na zmenšení objemu – maximálně sešlapávejme a mačkejme odpad tak, aby kapacita kontejnerů vydržela co nejdéle. Směsný odpad nadále ukládejme do černých kontejnerů.
  • Pokud JSME v karanténě – po tuto dobu netřiďme odpady = neukládejme je do barevných kontejnerů. Veškerý odpad odkládejme do pevného plastového pytle, případně dvou slabších pytlů. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažme a na povrchu ošetřeme dezinfekčním prostředkem. Poté jej můžeme odlžit do popelnic a kontejnerů na směsný odpad.

celý článek

Opatření obecné povahy - hranice

Prodlužuje se platnost opatření obecné povahy vlády o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic České republiky ze dne 15. března 2020 ve znění opatření obecné povahy vlády ze dne 16. března 2020 (dále jen opatření) do 24. dubna 2020 23:59.