Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Novinky

Novinky

Opatření MŠMT k zápisům do MŠ

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v květnu, a to bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců.

Minimum zodpovědného přístupu k odpadům v době nouzového stavu v ČR

Dbejme na maximální míru ochrany a osobní hygienu při nakládání s odpady.

Chraňme svého popeláře - mysleme na pracovníky odpadových firem a neodkládejme své odpady mimo kontejnery a popelnice, aby s nimi popeláři nemuseli přijít do přímého kontaktu.

  • Pokud NEJSME v karanténě – nakládejme se svými odpady jako doposud a třiďme, jak jsme zvyklí. ALE soustřeďme se více na zmenšení objemu – maximálně sešlapávejme a mačkejme odpad tak, aby kapacita kontejnerů vydržela co nejdéle. Směsný odpad nadále ukládejme do černých kontejnerů.
  • Pokud JSME v karanténě – po tuto dobu netřiďme odpady = neukládejme je do barevných kontejnerů. Veškerý odpad odkládejme do pevného plastového pytle, případně dvou slabších pytlů. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažme a na povrchu ošetřeme dezinfekčním prostředkem. Poté jej můžeme odlžit do popelnic a kontejnerů na směsný odpad.

celý článek

Opatření obecné povahy - hranice

Prodlužuje se platnost opatření obecné povahy vlády o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic České republiky ze dne 15. března 2020 ve znění opatření obecné povahy vlády ze dne 16. března 2020 (dále jen opatření) do 24. dubna 2020 23:59.

Odložení divadelního představení

Na základě současné situace bylo odloženo divadelní představení SATURNIN v divadle v Mladé Boleslavi ze dne 18.04.2020 na den 3.10.2020.
Z důvodu již zaplacených vstupenek není možnost vrácení peněz.

Dopady krizových opatření na fungování obce

Aktualizovali jsme úřední hodiny OÚ a přidali tel. kontakt na starostu a místostarostu obce.

celý článek

Humanitární organizace ADRA reaguje na pandemii koronaviru

Humanitární organizace ADRA ve spolupráci s městem Turnov zajišťuje bezplatnou distribuci potravin a léků. Jedná se jak o léky volně prodejné, tak i na recept. Tato služba se poskytuje seniorům a všem potřebným, kteří z preventivních důvodů zůstávají doma a nemají možnost si nákupy zajistit jinak ( např. využít online nákupy, pomoc příbuzného). Nákup, který si objednáte, Vám bude doručen následující pracovní den. Z důvodu bezpečnosti Vám bude nákup předán bezkontaktně.

Zájemci o služby mohou volat každý všední den od 9 – 15 hod na telefonní číslo 607 047 046 nebo 607 047 332. Více informací.