Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Novinky » strana 3

Novinky

Kontejner na bioodpad – trávu, listí

Na jarní úklid trávy a listí nebude přistaven velkoobjemový kontejner, vedle OU je přistaven obecní vůz, do kterého můžete dávat pouze listí a trávu (bez větví) a po naplnění bude odvezen do kompostárny. V případě, že by starší spoluobčané nebyli schopni dopravit listí a trávu k OÚ, mohou se přihlásit na obecní úřad, který zajistí odvoz obecním pracovníkem.

Jarní ořez větvoví

Odkládání ořezaných větví stromů a keřů u rybníka prodloužena do 30. 4. 2022 kdy bude na „Čarodějnice“ spálena.

Druhá radimovická retropárty ZRUŠENA

Bohužel, z technických důvodů musíme zrušit akci Retropárty 19. 3. 2022. Moc nás to mrzí, ale nebojte se, určitě si akci někdy vynahradíme...

Úřad práce ČR a jeho pomoc při finanční tísni spojené s růstem cen energií

Úřad práce ČR informje o pomoci v souvislosti se zvýšenými cenami energií. Spotřebitelům, bývalým zákazníkům společností ze skupiny Bohemia Energy, kteří stále odebírají elektřinu od dodavatele poslední instance (DPI), skončí režim „záchranné sítě" 14. dubna 2022 a rozí jim odpojení od energií.

Noc s Andersenem

Letošní noc s Andersenem se koná v pátek 1. 4. 2022 od 17h. Sraz na sále VBHZ, sebou přezůvky, spacák, karimatku, polštářek. S dětmi navštívíme knihovnu, zasoutěžíme si a večer promítneme pohádku. Maminky mohou přinést něco k snídani. Vyzvednutí dětí do 8:30 h 2.4.2022 opět na sále. Prosíme o přihlášení dětí do 28. 3. 2022 emailem nebo telefonicky na OU pro zajištění večeře.

Ukliďme Česko – Ukliďme Radimovice

Brigáda organizovaná obcí, sraz v 9 h na návsi. Uklidíme sportoviště, chodníky, náves, vše co bude potřeba.
Košťata, hrábě lopaty sebou, občerstvení zajišťuje kulturní komise. Prosíme o přihlášení účastníků do 21. 3. 2021 emailem nebo telefonicky na OÚ Radimovice k zajištění počtu ochranných pomůcek a občerstvení.
V tento den od 9 do 15 h bude na náves přistaven velkoobjemový kontejner na spalitelný odpad. Do kontejneru nepatří železo, nebezpečný odpad, stavební materiál a stavební suť.