Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Novinky » strana 2

Novinky

Změna jízdních řádů regionálních autobusových linek v důsledku opatření proti šíření COVID-19

Od 3. března dochází ke změně jízdních řádů regionálních autobusových linek v důsledku opatření proti šíření nemoci COVID-19. Provoz prázdninových jízdních řádů je prodloužen (do 12. června, resp. do odvolání). Provoz školních spojů doplněných za účelem přepravy žáků do ZŠ je do odvolání pozastaven. Více informací naleznete na webu iidol.cz v sekci Jízdní řády/Připravované změny.

celý článek

Pohyb mezi okresy

Pro obvod obce s rozšířenou působností Turnov, kam spadá i naše obec, byla udělena výjimka pro pohyb mezi okresy. Za pobyt a pohyb v rámci okresu se považuje také pobyt a pohyb kdekoli na území obvodu ORP Turnov.
Na webu Ministerstva vnitra najdete informace o cestování mezi okresy a to včetně vzorů dokumentů, kterými se musí občané prokazovat. Potvrzení zaměstnavatele (pro cesty do zaměstnání) a formulář pro cesty mimo okres nebo čestné prohlášení (lékař, úřady) jsou dostupné ve formátu PDF nebo DOCX.

Odvoz elektroodpadu

Dne 8. 3. 2021 se koná odvoz elektroodpadu větších rozměrů. Odvoz bude v dopoledních hodinách. Elektroodpad odkládejte na zpevněnou plochu vedle hasičské zbrojnice od pátku 5. 3. do neděle 7. 3. 2021. Odvezeno bude: Chladící zařízení, monitory, malé elektrické nástroje, malé domácí spotřebiče, televizory, osobní počítače.

Jarní ořezy stromů a keřů

Jarní ořezy stromů a keřů odkládejte na obecní parcelu č. 1257/2 za Lípou svobody (místo bude označeno). Pouze na - VĚTVE, ROŠTÍ, JARNÍ OŘEZY STROMŮ A KEŘŮ.

Uzavření pošty Sychrov dne 26. 2. 2021

Česká pošta si dovoluje informovat své klienty o uzavření pošty Sychrov dne 26. 2. 2021 z provozních důvodů ( náhlá nemoc dítěte).

Informace o konání sčítání lidu, domů a bytů

Zveřejňujeme oznámení Českého statistického úřadu ke sčítání lidu, domů a bytů 2021.