Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Diskuse » strana 3

Diskuse

Zapojit se

Security Image

Nevhodné příspěvky nebo příspěvky z open proxy budou bez varování odstraněny.

Příspěvky

Pavel

Ja uz taky nechtel - ale.Osobne si myslim, ze se mylite Vy.Samozrejme demagogie hraje urcitou roli v te Vase zprave. Z jednoho (ac treba blbeho ohen) udelate niceni urodne pudy. Resite zavodniky na silnic - tak to mate udelat jako ja, kdyz to vidim - najdu si ho - vinika a resim to s nim. Silnicka ktera se z toho blata udelala - dala obci super prostor na prochazku a pro deti prostor na jezdeni na kole. Ta myslenka neni spatna - to ze ji pak nekteri motoristi zneuzivaji je problem techto jedincu. Lipy ? zil jste vedle tech co malem spadli? No ocividne ne - me se taky libili - ale jejich stav proste zpusobil vysledek. Krajinu definuje vlastnik pripadne uzemni plan - vzdy se muzete jako nespokojeny obcan branit. Jenze tady je asi jednodusi napsat prispevek na net a rict si - a vyresil jsem. Az Vas uvidim neco \"delat\" s problemy co tu pisete, tak se k Vam rad pridam. Osobne si myslim - ze zde je problemu velice malo - a tech par lze vzdy resit primou komunikaci ci aktivitu smerem k uradu.

Milan Štejfa

Již jsem nechtěl reagovat. Na první příspěvek Pavla to ani nešlo, mě nazval vtipálkem, nevím, jak by definoval sebe. David zase načetl spalování a kompostování a dospěl k závěru, že co hoří je nejlepší odtahat na louku, zapálit a nechat tam tři dny bez dozoru hořet a k tomu nesmysly jako ekofašos, samozvaní ekologové, no … . Ale bohužel se , Pavle, opět mýlíte. Chalupář vidí, jezdí do Radimovic už 43 let, kdy mí rodiče chalupu koupili a vidí, jak se obec a okolí mění a myslím, že jí ostudu nedělá. Usuzuji alespoň z ohlasů některých kolemjdoucích. Říkáte, jak máte přírodu rád a jste její zastánce, ale chalupář vidí, že z lip zůstal jen list ve znaku obce, vyasfaltovaná polní cesta nesmyslné šířky – pro automobily sloužící převážně pro přespolní, pro některé závodní dráha, zhyzděná dopravními značkami, zmizely úvozy , spousta keřů, všechno, co dělá krajinu krajinou. Ráz krajiny se mění, bohužel, k horšímu. A odnáší to tím i všechno živé, co v ní žije. A i tady si hrály děti a rodiče se nemuseli bát, že je něco přejede. Zvítězily peníze a už i polní cesta je pro děti riziko. A ještě, půda byl vždy majetek, kdo měl půdu byl vážený, protože ho a nejen jeho živila, o půdu se bojovalo a nikdo se jí dobrovolně nevzdával, ale obdělával, rozhodně nevypaloval. Jak Honza správně zdůraznil, nikdo tu ani nenaznačil nic proti běžným vymoženostem dnešní doby , ani vatra nikomu nevadí, podívejte se však do fotogalerie – čarodějnice z loňského roku, zaměřte se na foto ohně , to není vatra, to je hořící skládka, tady si David s uhlíkem a metanem rozhodně nevystačí.

Pavel K

No ... minimálně musím ocenit slušnou komunikaci viz Honza (ať je to kdo je to) :). Vedle toho nemyslím, že to co jsem psal zapadá do oboru demagogie. Sám jsem velký zastánce přírody, vztahu k přírodě, uvědomování si všeho kolem - ale nesmí se to přehánět. Prostě mi nepřijde rozumné, aby \"chalupář\" rozporoval na vesnici zapalování vater (samozřejmě, jestli není někdo schopen večer oheň uhasit ... tak je to problém toho, kdo ten oheň zapálil či se má o něj starat). Ale spíš můj příspěvek byl myšlen tak, že tu máme víc horších, pravidelných či denních problémů než jednou ročně vatra (v zimě lokální kotle, nedodržování rychlosti v obytné zóně, nemožnost instalovat prahy, blbečkové jezdící nad 30km/h v zóně u lípy, chybějící kanalizace atd. atd.) ... vedle toho mě vatra na čarodějnice přijde malicherná až směšná (ale to chalupář asi nevidí). Možná proto, že si mě tu hrají venku v obytné zóně nejen moje děti a nikoho nezajímá, že se tu jezdí jak na dálnici.

JGR

@Honza: Myslet bolí T.G.M.

Honza

Pavle, opět nemáte pravdu. Jste demagog. Každému, kdo umí kriticky uvažovat, tedy myslet, je přece jasné, že bordel do kamen nepatří. Vadí to všem, kromě toho ignoranta. To není o eko přístupu, ale o pudu sebezáchovy. Pan doktor jasně upozornil na to, že pokud si nebudeme vážit toho, co je kolem nás nejcennější, tedy přírody, tak jednou zapláčeme na výdělkem. Nikdo tady netvrdí, že se nemají konat čarodějnice, pálit vatry, grilovat či jezdit autem nebo autobusem. Zkuste se ale zamyslet nad tím, co bagatelizujete.

Pavel

A krtci vylezaji z der - Jgr ala Grol... Kdyby jste uvazovali takhle zbesile - tak nesmite grilovat maso, jezdit vozem ci autobusem, zrusit vsechny lokalni ohniste atd... Neblbnete lidi - ve vesnici staci jeden clovek co si do kotle v zime hodi bordel (a ze jich tu zde byvalo) a smradu a nebezpecnych latek je tu nasobne vic nez pri spaleni jedne hromady. Ze jste svuj eko pristup neaplikovali v zime .... divny.

JGR

@Honza To byste chtěl od některých zdejších přispěvatelů fakt moc :-)

Honza

Davide, nemáte pravdu. Zkuste si nejprve najít něco o nedokonalém spalování, které jistě proběhlo při spálení té hromady, když hořela čtyři dny. Potom najdete výrazy jako PAU - polycyklické aromatické uhlovodíky, které vznikají při nedokonalém spalování. Bohužel, to \"dřevo\" nebylo úplně vysušené, byl to bordel všeho možného, i čerstvě ostříhaného, a to je tak trochu prasárna.

David

Pavle, zakázat oheň nepomůže. Oni totiž tito ekofašos jaksi nechápou, že větev spálit, a zkompostovat je úplne to samé. v obou případech jde o uvolnění uhlíku do atmosféry, a taknejak tuším, že toto je to co Vám na tom pálení tak vadí. pravda, u tlení v kompostu vznika jeste neaky metan a tp, a je to dlouhodobejší. Jedný způsob, jak uhlík vázaný v dřevě vevypustit zpatky do vzduchu, odkud ho strom spotřeboval, je biomasu zuhelnatit (drvene uhli). Takže vážení samozvaní ekologové - chtělo by to trochu sem tam neco přečíst, jinak tyto nářky vypadají jak od děcka.

Honza

Hezký den, pan doktor upozornil na nekulturní spalování nepořádku během čarodějnic. Pokud takováto činnost má být místní tradicí, tak je velice ostudná. Ještě dnes, tedy čtvrtý den po zapálení, jde ze spáleniště kouř. Zkusme se tedy místo demagogie zamyslet nad průběhem. Děkuji