Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Diskuse » strana 8

Diskuse

Zapojit se

Security Image

Nevhodné příspěvky nebo příspěvky z open proxy budou bez varování odstraněny.

Příspěvky

Ondřej Zoubek

Dobrý den, k zákazce kontejnerového stání mohu říci pouze to, že byly podány dvě nabídky místních firem, p. Novák s cenou 60.500,- a Reopa za 50.000,- obě bez DPH. Se zastupitelstvem jsme se dohodli podporovat místní firmy. V tomto případě vyhrála nižší cena a vcasnejsi dodání. Kdo by chtěl osobně nahlédnout do detailnich cenových nabídek, může se zastavit na obecním úřadě, rád mu je předložím.

Pavel Kubicek

Teda sice o te zakazce nic nevim - ale lidi neblaznete tady uz. Za prve - je to zvolene zastupitelstvo, tak snad ma pravo rozhodovat stejne jako jine pred tim a po nich. Za druhe - rozbor zakazky ocividne dela clovek, ktery bud nikdy nepodnikal ci nezna realne ceny a naklady. Proc to neudelal sam. Asi by se divil realite. Za treti stoji Vam to za to - se tu porad do nekoho navazet. Vzdyt si tu zijeme celkem fajn - hezky misto, fajn pocasi. Byvale zastupitelstvo bylo fajn a spoustu veci tu udelalo, nove se take snazi .... kurňa co tu porad resite za blobosti.

Milan Zdařil

Jelikož došel počet znaků, které jsem mněl v předcházející zprávě k dispozici, dále pokračuji, a obracím na zastupitele naší obce (každého z Vás) jestli jim byla při schvalování 50000 Kč na vybudování stání, předložena podrobná kalkulace prací. Každý z Vás stavěl a víte jaké ceny jsou na trhu, ale odsouhlasit tuto zakázku za 50000 Kč, na 6 m2, je nehoráznost. Zaplatit z rozpočtu obce 60500 Kč stání pro dva kontejnery je dle mého mínění přes čáru. Pokud by byla součástí i dávka kontejnerů.Kontejner stojí cca 600 Kč s DPH. Doufám, že mi zastupitelé odpoví. Pokud ne, tak si začínám myslet, že v Radimovicích začíná vládnout Radimovská kavárna.

Milan Zdařil

Dobrý den, páni zastupitelé. Ve 2. zasedání zastupitelstva naší obce jsem se dozvěděl, že jste schválili vybudování kontejnerového stání na parcele p.č. 1275 za 50 tis. Kč bez DPH. Vybudováním byla pověřena společnost Reopa s.r.o. , která patří manželům Tomšovým. Provedl jsem si kalkulaci nákladů na tuto akci. Jedná se o stání 2*3 m2. Kalkulace: Obrubník cca 10 ks (prořez) cena 119,- Kč/m = 1190 Kč, Dlažba 7m2 (prořez) 199 Kč/m2 = 1393 Kč, Makadam 2 t * 249 Kč/t = 498 Kč, Štěrk 4/8 pod dlažbu 1,5 m3 900 Kč/m3 = 1350 Kč, Mini bagr 6 hod. * 499 = 2939 Kč, Vibr.beska 1 den 430 Kč = 430 Kč Nákl.auto 150 km * 25 = 3750 Kč, Celkem za materiál 11550 Kč. Ceny jsou získány z dostupných zdrojů na internetu. Materiál s DPH 13975 Kč. Práci prováděli dva pracovníci. Nevím jakou měli hodinovou sazbu, ale předpokládám cca 120Kč/hod. = 9600 Kč. Takže podle mé kalkulace, založené na dostupných cenách použitých materiálů na internetu, by celá zakázka měla stát 23575 Kč. Jestli připočtu zisk firmy Reopa ve výši 10 % měla by zakázka stát 25933 Kč. Nevím jestli firma platí za zaměstnance odvody do sociálního a zdravotního pojištění.

Pavel Kubicek

Ahoj chtel bych zacatkem srpna udelat hospode u Šulcu pokerovy turnaj - Texas Holden. Potrebuji jeste 2 pomocniky. Prosim kdo ma zajem (hrat a pomoc) info na : [email protected]

JGR

2 Jana H. + O.Z. Z hlediska nákladů to volovina je. Napřed se zadotují kompostéry a pak se pronajme kontyš na posekanou trávu. Na druhou stranu pokud se někomu chce vozit kolečkem posekanou trávu na vzdálenost 200 m, jeho věc

Hana Hanušová

Dobrý večer všem. Ráda bych Vás všechny diskutující poprosila hlavně o zamyšlení a zklidnění. Vždyť už je to všechno příliš. Pevně věřím, že všichni kdo tu žijeme, máme Radimovice rádi a proto děláme vše proto, aby se nám tady dobře žilo. Žabomyší války jsou, dle mého názoru, pod úroveň nás všech. Jsem přesvědčená, že všichni, kdo kdy pro obec pracovali, se snažili o jediné a to, aby byli všichni spokojení, aby se obec zvelebovala a myslím, že se tak i děje .. Tak prosím, řešte věci, které jsou důležité, protože těch je dostatek a toto téma k nim určitě nepatří. Děkuji a přeji všem klidné letní dny.

Ladislav Dvořák

Dobrý den. Panu starostovi, panu Tomšů, či komukoli dalšímu nabízím Kč 100,- za každé jedno slovo LES, které najdete ve dvou posledních příspěvcích Jany Hlouškové. Peníze jsem ochoten vyplatit třeba na příštím zastupitelstvu obce. Hezký večer :-) Laďan

Miloš Tomšů

Slečno Jano Hloušková, je vidět, že Váš názor je, les snese vše. V tomto případě se nabízí otázka. Proč si na vesnici zřizujeme toalety ? Proč si nezaběhnout do lesa. Odpad jako odpad !

Ondřej Zoubek

Tedy nevím, zda je lepší na vsi vozit posekanou trávu do lesa, jak tomu bylo v minulosti a rozjela se tu kolem toho bouřlivá debata? Dle vyhlášky č. 210/2018 Sb., o rozsahu a způsobu zajištění odděleného soustřeďování složek komunálních odpadů je každá obec povinna zajistit celoročně místa pro oddělené soustřeďování minimálně pro biologické odpady rostlinného původu. Obec nemá, mimo lomu, žádný jiný pozemek, kde by toto mohla realizovat, proto jsme zvolili tento způsob. Šulcovi nám nabídli svou travnatou plochu, proto kontejner stojí zde. K tomu PS. Nemyslím si, že se někdo do někoho naváží, kulturní komise měla pocit, že by měla uvézt i svůj názor. Za redakční radu mohu říci, že nechceme žádné příspěvky do zpravodaje cenzurovat, proto jsou oba příspěvky v originálním znění.