Na obsahDrobečková navigace
Nacházíte se: Hlavní strana » Diskuse » strana 10

Diskuse

Zapojit se

Security Image

Nevhodné příspěvky nebo příspěvky z open proxy budou bez varování odstraněny.

Příspěvky

JGR

Milane jsi frajer. :-) 2 akubicek: bylo by za á vhodné si po sobě přečíst napsané a odstranit překlepy. za bé trochu zapracovat na slohu, nevím co z vašeho příspěvku logicky plyne. za cé poslední věta vašeho příspěvku kandiduje na pitomost měsíce.

Schovánková Barbora

Vážení Radimováci, omlouvám se, můj příspěvek se nedotýká zcela obce, pouze se přimlouvám za majitele přilehlých lesů, abychom si více všímali nenechavců, kteří hospodaří na cizím. Manžela naposled konsternovala drzost postaršího muže v bílém autě s červenou pilou, který si v blízkosti nádraží pořezal a naložil plný přívěs (SPZ není liberecká, je nám známa, manžel si bohužel tuto záležitost nenatočil, pouze informoval majitele). Děkuji.

Zbyněk Krsnak

Paní Rulcova, máte pravdu. Vždy, když jsme projeli okolo bylo uklizeno, že by to bylo tou \"nejdražší uklizeckou\", která se nebála vzít Hrablo a frézu do ruky, jak jsem se dočetl a i viděl na své oči? Nyní je starosta muž... To bych se styděl. Žena to zvládne a muž ne?... Nebo jiní zastupitelé? Kalamita je vskutku od Jablonce dále, jezdím tam za prácí, tak vím co se tam děje. Vedení obce může děkovat, že toto zde nemají, jinak by obyvatelé asi neměli možnost vyjít ven na hodně dlouhou dobu...

Rulcová Karin

V příspěvku p. Kubíčka zaznělo doporučení - stači se odstěhovat na jih-které mi připadlo velmi úsměvné. Jak je možné, že ted nic nejde, slyšíme jenom výmluvy a v minlém volebním období byly chodníky vždy ošetřené

Pavel akubicek

No - lehce se pridam - slovo kalamita se tady opravdu neda pouzit. Zajedte si do Jablonce a pochopite jak vypada takova kalamita (a to je jen lehky odvarek kalamit z par let zpet - z Jablonce). Osobne mi prijde ze uklid v Radimovicich mi prijde adekvatni situaci. Obavam se taky, ze jedna osoba by uklid cele obce vcetne chodniku nezvladla a platit x zamestancu/ externistu asi neni realne - uz jen pro ze dnes najit takoveho pracovnika je spis sci-fi nez realna moznost. Jestli nekomu vasi snih - staci se odstehovat na jih.

Milan Zdařil

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Je správné, aby se zastupitelé chovali ekonomicky, ale z mého pohledu by měla být na prvním místě spokojenost občanů. Nepředpokládal jsem existenci směrnice na úklid sněhu, ale že máte v dohodě o provedení práce, uzavřenou s dotyčným pracovníkem, uveden rozsah a podmínky kdy se práce vykonává, jaké prostředky a materiál OÚ poskytne a formu a výši odměny. Každý den jsou ve sdělovacích prostředcích reportáže o kalamitách, které způsobil napadaný sníh, ale všichni představitelé obcí se vyjadřovali ve smyslu, že musí zajistit v co nejkratší době jeho úklid, aby zajistili bezpečný pohyb po chodnících a komunikacích. Navýšení finančních prostředků na jeho úklid řešili přesuny v rozpočtu obce. Samozřejmě je správné začít úklid od středu obce a k autobusovým zastávkám, ale pak by se mělo pokračovat dál. Z odpovědi pro mě vyplývá, že my, kteří bydlíme dál od středu obce máme smůlu, protože úklid vzdálenějších částí obce podléhá vašemu individuálnímu rozhodnutí. Tímto se omlouvám pracovníkovi provádějícímu úklid, protože jsem si myslel, že je to jeho chyba. O této podmínce jsem nevěděl. Pokud je problém v nedostatku financí na úklid sněhu zasílám na účet obce sponzorský dar ve výši 2000 Kč na PHM do sněžné frézy a posypový materiál.

Ondřej Zoubek

Dobrý den, zimní údržba v obci se provádí z pohledu schůdnosti a pohledu ekonomického. Nikdy nebyla a není zde žádná směrnice, která určuje kdy a po kolika cm sněhu se mají chodníky uklidit. Obecní úřad již několik minulých let sháněl pracovníka, který by zajišťoval zimní údržbu a úklid v obci. V současné době jsme sehnali pana Šulce, kterého úkolujeme individuálně. Z ekonomického hlediska je pracovník hrazen dohodou hodinově. Celé chodníky se nikdy nesolily, nejvíce se vždy udržoval střed obce, zastávky a přístup k OÚ. Níže přikládám i výtah z rozpočtu obce. Detailní je k nahlédnutí na OÚ. Paragraf 2219 - položka 5021-Ostatní osobní výdaje - 15 000 zimní uklid paragraf 2219 - položka 5139 - Nákup materiálu j.n. -1 000 -posyp.materiál paragraf 2219- položka 5156- Pohonné hmoty a maziva- 1 000 -PHM do frézy paragraf 2219- položka 5171-Opravy a udržování -117 000 -turist.cesta nádraží

Milan Zdařil

Vážení spoluobčané a zastupitelé, Obracím se na Vás s následující otázkou. Jste spokojeni se současným stavem úklidu chodníků a obecních komunikací? Já bohužel ne. Po sdělení panu starostovi o úrazu, který jsem si způsobil při uklouznutí na neuklizeném a umrzlém chodníku (16.12), naražené stehno, loket a žebra (následky pociťuji do dnes),jsem byl ujištěn, že dojde k nápravě, ale vidím jen malé zlepšení. Proto se touto formou obracím na zastupitele jestli můžou sdělit následující: dokdy má být proveden úklid, kterých chodníků se to týká, kolik cm má napadnout, aby začal úklid, úklid rozbředlého sněhu, posyp atd. (týká se i komunikací). Do obchodu to mám 350 m, ale od úrazu jedu raději autem, protože mám strach jít po neupraveném chodníku nebo přes namrzlou náves. Pokud jdu pěšky využívám silnici. Doufám, že zastupitelé ocení ty spoluobčany, kteří do začátku úklidu pověřeným pracovníkem, provedou úklid chodníků před svou nemovitostí. Navrhuji například slevu na poplatku za komunální odpad. Možná, že po projednání s občany, by to byla cesta ke zlepšení úklidu. V rozpočtu obce je na úklid chodníků, provoz sněžné frézy a údržbu cestiček vydělena suma 134 000 Kč a na komunikace 190 000 Kč. V čem je teda problém?

Ondřej Zoubek

Dobrý den, informovanost občanů emailem, obecním rozhlasem i SMS zprávami pokračuje a bude pokračovat. Koncem roku 2018 jsme měli technický softwarový problém, který je již vyřešen. Závěrem tedy - ANO, informovanost občanů formou SMS bude pokračovat. Pěkný den Ondřej Zoubek

Karin Rulcová

Jsem ráda, že pan starosta zase zasílá informace formou SMS.Nevím jestli to bude platit i nadále, protože po informaci od pí účetní nevím co si mám myslet. V prosinci jsem se jí ptala, proč nebyla zaslaná SMS, že se koná schůze zastupitelstva, odpověď, to pan starosta. Pan starosta nebyl přítomen. V lednu jsem se ptala jestli se ptala p. starosty a dostala jsem odpověď , že to měsíc nefungovalo a, že se uvažuje jestli se budou SMS posílat, že to je drahé.Nevím co měla na mysli, že to měsíc nefungovalo, ale žádný úředník si nenechá pracovní prostředek měsíc nefunkčí. Tak bych ráda slyšela odpověď, jestli budeme informace o dění v obci dostávat formou SMS nebo ne.